8 616 08 392 (visą parą)
8 (445)78386

El. paštas: rimtiskretinga@gmail.com

Adresas: Darbėnų pl. 2 Padvarių kaimas Kretingos r.

Apie mus
Patarimai artimiesiems
Šarvojimo salės
Parduotuvė
Transportas
Paslaugos
Kapinių sąrašas
Draugai
Kontaktai

Kūno paruošimas

Higieninis kūno paruošimas.
           
Klaidinga manyti, jog kūno paruošimas šarvojimui, tai tik velionio aprengimas, kurį gali atlikti bet kas. Nieko panašaus. Prieš tai privaloma atlikti visą eilę procedūrų, kad būtų užtikrinta aplinkinių, t.y., atėjusiųjų  atsisveikinti su velioniu, o taip pat, ir mūsų dirbančiųjų sveikata.

Taigi, atliekamas viso kūno dezinfekavimas spec. skysčiais, nosies ertmių ir burnos tamponavimas bei dezinfekavimas, akių užmerkimas, burnos užčiaupimas, viso kūno prausimas, žaizdų, pragulų (jei tokių yra) sutvarkymas, išvalymas, dezinfekavimas ir sutvarstymas. Ir tik po to velionis rengiamas bei grimuojamas. Toks kūno higieninis paruošimas atliekamas tada, kai velionis laikomas labai trumpai, nes nėra garantijos, jog neprasidės kūno irimo procesai.

Kad taip neatsitiktų, kūną būtina balzamuoti.

Balzamavimas

Balzamavimas- tai žmogaus palaikų irimo (pūtimo, spalvos pakeitimo, skysčių tekėjimo) sulaikymas prisotinant audinius antiseptinėmis medžiagomis. Balzamuojant neatidaroma krūtinės ląsta, visi organai lieka savo vietose, tai tik mažas pjūvis kaklo srityje ties miego arterija ir nedidelis-pilvo srityje. Balzamavimo metu naudojami specialūs skysčiai, kurie parenkami individualiai kiekvienam kūnui ir, specialios technologijos būdu, suleidžiami į kraujotakos sistemą. Tokiu būdu, sustabdomas audinių irimas, kūnas įgauna natūralią išvaizdą ir veido spalvą, todėl grimas nebūtinas arba naudojamas minimaliai. 

Dabar yra daug naujų infekcinių ligų, (AIDS, hepatitas, tuberkuliozė, įvairios gripo atmainos),  kurios taip pat kelia pavojų palaikų paruošėjams bei artimiesiems ir draugams, susirinkusiems atsisveikinti su mirusiuoju. Norint apsaugoti velionio artimuosius ir visuomenę – svarbus ir būtinas palaikų dezinfekavimas- balzamavimas. Nedezinfekuoti ir nebalzamuoti palaikai pradeda  greitai irti, keičiasi išvaizda, atsiranda nemalonus kvapas.

Mirusiojo kūno paruošėjas-balzamuotojas yra šios srities specialistas, turintis specialių žinių ir išsilavinimą, spec. įrangą ir priemonių, kurios padeda sustabdyti  irimo procesą iki vienos savaitės ir suteikti palaikams natūralią išvaizdą.

Nuotraukos