Mirtis kiekvieno organizmo fizinės būties galutinė fazė. Ištikus klinikinei mirčiai, žmogų dar įmanoma išgelbėti. Ištikus biologinei mirčiai, ląstelės nebeatsigauna, cheminiai procesai vyksta netvarkingai, ląstelės pradeda virškinti save ir irti. Šis procesas negrįžtamas.
Žmogaus mirtis gali būti natūrali ir nenatūrali:
Natūralios mirties atveju, jei žmogus mirė namuose, kviečiame greitąją medicinos pagalbą, kuri nustato mirties faktą.Tada medicininį mirties liudijimą išduoda šeimos gydytojas.Patartina namuose velionį laikyti ne ilgiau 2-jų valandų. Jeigu velionis nebus tuoj šarvojamas, jis gali būti laikomas laidotuvių namų šaldymo patalpoje. Mirus gydymo įstaigoje, medicininį mirties liudijimą išduoda gydantis gydytojas arba patologoanatomas.
Nenatūralios mirties atveju, arba įtariant nenatūralią (smurtinę) mirtį, būtina pranešti policijai. Tada medicininį mirties liudijimą išduoda teismo medicinos ekspertas.
Dažnai pasitaiko, jog morgo sanitarai primygtinai už papildomą mokestį siūlo atlikti, taip vadinamą, kūno išvalymą, nors tam neturi nei priemonių, nei žinių.
Higieninį kūno paruošimą ir balzamavimą, naudojant šiuolaikines technologijas ir specialias antiseptines medžiagas, kokybiškai atlieka tik specialius apmokymus baigę darbuotojai- tanatopraktikai, kurių yra tik keletas Lietuvoje, tame tarpe, ir mūsų įmonėje.
Su medicininiu mirties liudijimu laidojantis asmuo kreipiasi į kapinių administraciją arba seniūniją dėl leidimo laidoti.
Laidojančiam asmeniui išmokamos laidojimo pašalpos. Miesto ar rajono savivaldybių administracijos Socialinės paramos skyrius išmoka aštuonių BSI (bazinė socialinė išmoka, buvusi MGL dydžio laidojimo pašalpa), t.y. 440 eurų.
Vienos pensijos dydžio laidojimo pašalpą ir neišmokėtą mirties mėnesio pensiją išmoka Valstybinio socialinio draudimo skyrius. Laidojimo pašalpos pervedamos į laidojančio asmens sąskaitą banke po kelių dienų.
Jeigu velionis buvo pareiškęs rašytinį arba žodinį pageidavimą, kad jo kūnas po mirties būtų kremuotas, laidojantis asmuo laidotuvių namams rašo prašymą ir įgaliojimą dėl kremavimo. Pageidavimą kremuoti gali pareikšti ir pats laidojantis asmuo, jeigu velionis nėra pareiškęs rašytinio ar žodinio prašymo.